4 tanie wielkanocne kampanie marketingowe

marketing

Wielkanoc jest tuż za rogiem. Wydarzenia sezonowe nie tylko łączą rodziny, ale także zapewniają firmom niecodzienną okazję do promocji marki i zwiększenia sprzedaży. Jeśli jesteś małym biznesem i chcesz zwiększyć sprzedaż, Wielkanoc jest właściwym czasem na zorganizowanie świątecznego marketingu.

Ponieważ zazwyczaj ludzie kojarzy Wielkanoc z zajączkami i pisankami, w okresie wielkanocnym dobrze sprzedają się jajka, ozdoby w kształcie królików oraz… czekolada! Ten okres zapewnia producentom najlepszą sprzedaż. Bez względu na to, czy jesteś firmą czekoladową czy tekstylną, zajmujesz się branżą motoryzacyjną lub marką odzieżową, możesz zmaksymalizować sprzedaż, prowadząc ciekawe i angażujące kampanie w mediach cyfrowych.

Bądź kreatywny i spróbuj stworzyć kampanię marketingową wokół obchodów Wielkanocy. Pamiętaj o docelowych odbiorcach i staraj się promować swoje produkty lub usługi pod względem sezonowym. Jeśli chcesz postawić swój biznes na pierwszym planie, Wielkanoc daje Ci najlepszą okazję. Spraw, aby konsumenci zauważyli Twoją firmę, dzięki kreatywnym promocjom sezonowym. Nie ma celu, którego nie można osiągnąć poprzez przemyślane zaprojektowanie kampanii marketingowej.
Celami tymi mogą być:
 • – zwiększenie widoczności firmy dla potencjalnych i obecnych klientów
  – zwiększenie ruchu na oficjalnej stronie
  – zwiększenie współczynnika konwersji
  – poprawa relacji z lojalnymi klientami
  – maksymalizacja zysków


Pomysły na kampanie marketingowe w mediach społecznościowych na Wielkanoc:

1. Wielkanocna kampania społecznościowa:
Prowadzenie skutecznej, kreatywnej i angażującej kampanii w mediach społecznościowych jest jednym z najlepszych sposobów na przekazanie wiadomości szerokiej grupie odbiorców bez konieczności wydawania dużych pieniędzy. Aby korzystać z mediów społecznościowych, warto rozważyć uruchomienie płatnych reklam, które mogą działać naprawdę dobrze. Możesz precyzyjnie kierować reklamy do konsumentów, jednocześnie koncentrując się na temacie kampanii (np. Wielkanoc!).Utwórz reklamę, ustaw budżet i sprawdź, jak działają. Powinieneś nawet rozważyć uruchomienie wielu reklam jednocześnie, aby sprawdzić, które uzyskują najwięcej kliknięć (znane jako „ testy A / B ”). Ta strategia może i powinna być stosowana również poza okresem świątecznym.

2. Konkurs w mediach społecznych:
Aby zachęcić do polubień i zaangażować klientów, możesz zorganizować konkurs lub loterię .Poniżej kilka pomysłów:
– Konkurs fotograficzny, w którym prosisz klientów o nadsyłanie zdjęć. Możesz uczynić swój konkurs bardziej interaktywnym, pozwalając głosować na zgłoszone zdjęcia.
– konkurs na najlepszą nazwę. Czy masz coś, co trzeba nazwać? Być może nowa marka lub produkt? Może kot firmowy? Poproś klientów, aby wzięli udział w nazywaniu czegoś, a na pewno dostaniesz mnóstwo świetnych pomysłów!
– ciekawe są również konkursy wideo, wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twojej firmie i klientom

 • Promuj swój konkurs za pomocą reklam na Facebook / Instagramie, zwiększając liczbę postów.
 • Twoja nagroda powinna być dobra – coś, co fani naprawdę chcą mieć – i powinna mieć prawdziwą wartość. Nie musisz rozdawać złota, jedynie spraw, aby nagroda była warta zmotywowania jak największej liczby odpowiedzi.
3. Wpisy na blogu:
Jeśli masz bloga, Wielkanoc to najlepszy czas na wykorzystanie go do promocji. Możesz pisać o tematyce związanej z Wielkanocą, na przykład „jak trzymać się budżetu podczas uroczystości wielkanocnych?” I wiele więcej. Możesz dodać link do sekcji sprzedaży w swojej witrynie, aby każdy, kto czyta artykuł, był automatycznie przekierowywany do Twojej witryny. Pomoże Ci to zwiększyć sprzedaż i przekształcić obserwujących blog w potencjalnych klientów.

4. E-mail o tematyce wielkanocnej:
Zmodyfikuj regularny układ wiadomości e-mail wysyłanych do klientów. Zastąp je czymś bardziej spersonalizowanym. Wymyśl unikalny układ i dodaj elementy graficzne związane z Wielkanocą do wysyłanych wiadomości. Takie e-maile zachęcają odbiorców do klikania linku do witryny i generowania dla Ciebie większej liczby potencjalnych klientów. Jeśli nie masz obecnie produktu, który mógłbyś promować, to pomyśl nad przygotowaniem krótkiego kursu lub poradnika, który będzie przekierowywał z linku do Twojej strony.

Ponieważ każda firma stara się wykorzystać święta wielkanocne, natkniesz się na wiele kampanii promocyjnych o tematyce wielkanocnej. Wyróżnienie się z tłumu będzie dość trudne. Ale nie rezygnuj. Jeśli zamierzasz wysłać kampanię marketingową typu direct-mail, możesz ją rozszerzyć o plakaty, ulotki, banery, e-maile, media społecznościowe i kartki z życzeniami, aby zmaksymalizować zasięg i zwrot z inwestycji. Nie bój się też wysłać więcej niż jednej kartki pocztowej, ponieważ powtórzenie napędza sukces.